Mert Günok kurtarışın perde arkasını daha önce anlatmış

Avusturya maçının son anlarında yaptığı kurtarışla ikonik bir ana imza atan Mert Günok, A Milli Futbol Takımı’nın çeyrek finale yükselmesinde büyük rol oynamıştı.

4 yıl önce gazeteci Sunay Akın’ın programına konuk olan Fehmi Mert Günok, “Yağmurlu havalarda ne hissediyorsun?” sorusuna, “Benim en sevdiğim havalardır aslında yağmurlu havalar. Kuru sahadansa ıslak sahayı her zaman tercih ederim. Çünkü ıslak sahada topun nasıl geleceğini çok rahat bir şekilde tahmin edebiliyorsunuz” yanıtını verdiği ortaya çıktı.

Defansın arkasına sarkıtılan topların sekince daha hızlı geleceğini belirten Günok, “Ona göre kendimi ayarlıyorum. Atılan şut sektiği zaman, kayma hızını hesaplayabiliyorum. Ama kuru sahada, topun dönüş açısına göre o topun yere çarptığında ne tarafa döneceği belli olmuyor. Kuru sahada oyuncunun topun dibine girip attığı pas yere çarptığında kalıyor. Ama ıslak sahada sana doğru geliyor. Kuru sahada topa çıktığın zaman bir anda arada kalabilirsin. Forvet oyuncusu senden daha önce topla buluşabiliyor. Daha önce böyle gol yemişliğim vardır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir